Co powoduje, że uwielbiamy filmy?

Warto odrobinę zastanowić się z jakich przyczyn ten człowiek, który nie przepada za filmami jest nietypowy. Oczywiście kinematografia nie jest dla wszystkich, lecz jakoś się złożyło, że zdecydowana większość ludzi uwielbia obejrzeć co jakiś czas filmy dvd czy bardzo w ostatnich czasach modne amerykańskie seriale telewizyjne.

telewizor

Autor: Daniel Oines
Źródło: http://www.flickr.com
To znaczy seriale TV to właściwie były wielce popularne już dekady temu, lecz dopiero takie produkcje jak The Sopranos bądź Six Feet Under sprawiły, że nareszcie telewizja nie jest traktowana przez społeczeństwo jako wielce ubogi krewny kinematografii. Niegdyś znani aktorzy wstydzili się występować w serialach, dzisiaj to nie przejdzie.

Cóż, weźmy choćby w rachubę filmy dokumentalne: nierzadko ich głównym walorem jest nauka, ale są także te, które mamy możliwość oglądać jak zwykły film. Np. Michael Moore tworzy interesujące dokumenty, które dla wielu ludzi są mądre, a oprócz tego mądre, wielce oddziałujące na USA, cały świat. Przecież gdy Moore tworzył produkcje atakujące George`a Busha Jr, robiono wiele, aby opóźnić znacznie premierę filmu, ponieważ zbliżały się wybory prezydenckie. Mało szanowany w tym momencie człowiek co prawda wybrał wybory, ale i tak porządny dokument mocno oddziałuje na społeczeństwo. A poza tym, mądrości nigdy zbyt wiele. Jeżeli mamy bezpłatną naukę, ciężko z takowej nie korzystać, nieprawdaż?

Dobre filmy, szczególnie filmy 3d (sprawdź domową płytotekę i zamów taniej: filmy w 3d dokumentalne) oglądamy jednakowoż przede wszystkim dla uniesień i rozrywki. W sumie nawet wspaniałe filmy, klasyki filmowe na miarę Amelii, Ojca Chrzestnego bądź Coś w zasadzie nie charakteryzują się bardzo ambitnym poziomem. Tzn.

Chcesz zgłębić więcej na ten wątek? To bardzo dobrze, ponieważ po przejściu na stronę (https://quick-gym.pl/ems-sopot/) odnajdziesz ciekawe informacje, które Cię zaabsorbują.

to są bardzo ambitne produkcje, rewelacyjne pod niemalże każdym względem, lecz bądź co bądź jeśli poszukujemy pięknych treści, to raczej w bibliotece, mimo wszystko filmy mocniej umieją oddziaływać na nasze uczucie, no tak się przynajmniej wydaje. Jeżeli tak nie jest, autor artykułu usilnie prosi o wybaczenie.

Właśnie: w kolejnym artykule należy wyjaśnić z jakich powodów filmy na DVD i 3d są kochane przez większość miłośników filmu. Czy może w przypadku takich arcydzieł jak chociażby Avatar nie można wspomnieć o typowym przeroście tzw. formy nad treścią. Pewnie to w zupełności subiektywne, ale Avatar to i tak genialna produkcja.