Ile znaczy teraz muzyka?

Od wieków człowiekowi na każdym kroku towarzyszy jakaś muzyka, w zasadzie obecna jest ona na każdym kroku. Dziś muzyka spełnia przede wszystkim funkcję rozrywkową, lecz do niedawna posiadała również duże znaczenie religijne.

Gra na klawesynie

Autor: Brian Holland
Źródło: http://www.flickr.com
Przez wiele lat ludzie doskonalili instrumenty muzyczne, opracowywali podstawy teoretyczne aranżacji utworów muzycznych i notacji nutowej. Pojawiły się trzy zasadnicze grupy instrumentów, czyli strunowe, dęte i perkusyjne.

Każda z tych grup do tworzenia muzyki wykorzystuje odmienne zjawiska, we wszystkich powstało wiele różnych rodzajów, które się różnią rozmiarem i sposobem grania.

Zainteresował Cię nasz wątek? Jeżeli tak, to fantastycznie – dalsze szczegóły odkryjesz w kolejnym niezwykle interesującym artykule.

Wśród instrumentów strunowych ogromnie popularne stały się skrzypce, gitary, a także fortepiany i pianina. Wielu sławnych muzyków wybierało te właśnie rodzaje instrumentów i tworzyło na nie niezapomniane dzieła. Lecz istniały i nadal istnieją rodzaje instrumentów mniej popularne, a mające tak samo ładny i niespotykany dźwięk.

Niezmiernie nam miło, że nasz post wywarł na Tobie przyjemne uczucie. Chcemy zaprosić Cię do nowej witryny – tam można zobaczyć ponadto (http://www.zawodtyper.pl/) zajmujące wpisy.

Przykładowo klawesyny (sprawdź ceny sklepów internetowych na jednej stronie: klawesyny – instrumenty klawiszowe), które już od 15 wieku istnieją w naszym kraju, mają one niezwykle interesujące brzmienie, ale popularność ich jest dużo mniejsza od pianin albo fortepianów.

Ostatni czas to bardzo duże upowszechnienie rozmaitej elektroniki, która wkroczyła w każdą dziedzinę życia. Nie mogło to ominąć również muzyki, i dziś coraz częściej zamiast klasycznych instrumentów muzycy kupują ich cyfrowe odpowiedniki. Niewątpliwie ogromne znaczenie będzie tu mieć cena, na przykład klawesyny elektroniczne są wielokrotnie tańsze od swych odpowiedników wyprodukowanych przed wiekami. Oczywiście na koncertach i występach używać się będzie klasycznych instrumentów, ale do ćwiczeń i prób w mieszkaniu instrumenty elektroniczne całkowicie wystarczą. Ogromną popularność zyskały również w ostatnim czasie keyboardy (rozpocznij grę na najlepszym sprzęcie: elektroniczne klawiatury midi). Nieduże wymiary i ogromne możliwości otrzymywania najróżniejszych tonów spowodowały, że dzisiaj większość zespołów muzycznych taki sprzęt posiada. Wymyślenie keyboardów spowodowało również, że muzyka na instrumentach klawiszowych trafić mogła do wielu domów, już za kilkaset złotych można kupić dobrej jakości instrument, na którym można ćwiczyć w swoim domu. Obecnie coraz większa liczba muzyków stosuje z powodzeniem klawiatury midi, które oferują jeszcze większe możliwości w komponowaniu utworów muzycznych.