Z jakiej przyczyny fajnie jest przeczytać książki? Ponieważ to magia!

Nikogo chyba nie dziwi to, że zarówno osoby młodsze jak i starsze coraz chętniej wybierają dobry film, równocześnie ”uciekając” od dobrej literatury. Teraz rzadko kiedy można zauważyć pasjonatów książek, których bez reszty pochłania czytany bestseller. Niewielkiego zainteresowania literaturą można dopatrywać się w wielu przyczynach. Po pierwsze dużą rolę sprawują w tym procesie rodzice, którzy z braku czasu ze względu na codzienne zobowiązania, nie poświęcają swym dzieciom odpowiedniej ilości czasu i przez to w niewielkim stopniu przyczyniają się do rozwijania ich osobowości, szczególnie poprzez czytanie.

czytanie książek

Autor: Herbert Guedes
Źródło: http://www.flickr.com
Następnym problemem jest wciąż rozrastający się rynek kinematografii, który mami coraz więcej miłośników. Łatwo zauważyć, że już większość obowiązkowych lektur szkolnych doczekało się własnej ekranizacji co powoduje, że uczniowie nawet nie myślą o przeczytaniu lektury, a przecież świat fantazji jest tak barwny. Czytając możemy przenieść się do innego świata, wyobrazić sobie postacie, miejsca i wszystkie opisane elementy. Dzięki temu poszerzamy swoją pomysłowość i zagłębiamy się w przedstawiony świat. Nie można powiedzieć, że nie istnieje książka, która byłaby w stanie nas całkowicie pochłonąć.

stos książek

Autor: weisserstier
Źródło: http://www.flickr.com

Na rynku dostępna jest tak ogromna liczba pozycji książkowych, stąd też każdy znajdzie coś dla siebie. Możemy wyróżnić wiele rodzajów literatury, dla przykładu można wymienić: przygodowe, fantasy, horrory, biografie, dzienniki, paranormalne romance, kryminały, poradniki, psychologiczne, na faktach, romanse oraz młodzieżowe. Przy tak sporym wyborze, ciężko znaleźć jednoznaczną odpowiedź na pytanie co warto przeczytać? Moje ulubione to między innymi: .

Jest kilku znanych i cenionych autorów, których wiele pozycji książkowych okrzyknięto bestsellerami. Jedną z przedstawionych osobistości jest Stephen King, uznany za mistrza horroru i literatury grozy. Swą przygodę z pisaniem zaczął już jako młody chłopak, a pomimo, że dziś ma już 66 lat, w dalszym ciągu tworzy i wydaje książki, które zyskują wielki podziw. W przeciągu swojej wieloletniej kariery opublikował około 65 książek i 25 komiksów.

Mimo to jego fani czekają na kolejne historie napisane przez swego mistrza. Do najbardziej popularnych dzieł Kinga zaliczamy między innymi: „Ręka mistrza”, „Blaze, saga „Mroczna wieża”, Zielona Mila”, ”Worek kości”, „Misery”, „Christine” i oczywiście „Lśnienie”. O światowej sławie tego twórcy oraz popularności jego fantazyjnych historii, świadczy fakt, że większość pozycji książkowych doczekała się przeniesienia na ekran i przyciągnęła do kin prawdziwe tłumy jego wielbicieli.

Jeśli ten wpis jest według Ciebie warty uwagi, to kliknij tu! Zaprezentowane tam treści również Cię zainteresują – to niezwykle użyteczne informacje (http://edukacjaaktywna.pl/kontakt/).

Pamiętajmy, że książki to skarbnica wiedzy i nieograniczonej fantazji, więc dlaczego nie skorzystać i nie zanurzyć się w ich świecie?