Gry na komputer

Ludzie bawili się grając od bardzo dawna. Jest to sposób na relaks, a także czasem rywalizację. Jedną z pierwszych gier znanych ludzkości są szachy. Pierwsze zapisy o tej rozrywce datowane są na czwarty wiek z Persji, dokąd to szachy przywędrowały z Indii. Ludzie grają też w innego rodzaju gry, przykładowo wymienię tylko domino, gry karciane, lub też piłkę nożną.

gra

Autor: ビッグアップジャパン
Źródło: http://www.flickr.com
Gry zmieniły się wraz z wynalezieniem komputera domowego. Ogólnie o konsolach możemy mówić właściwie, że są takimi komputerami przeznaczonymi do grania w różnego rodzaju gry, dla relaksu. Pierwsze gry video wyprodukowano już w 1972 roku. Gra w nich zainstalowana, opierała się na przemieszczaniu kropki na ekranie za pomocą dwóch kreseczek. Upłynęły 42 lata, zarówno komputery jak i konsole bardzo się zmieniły.

Ogólnie o współczesnych konsolach możemy powiedzieć, że są centrami zabawy – najnowsze modele konsoli. Gry, które są w nich zainstalowane, oferują zabawę wszystkim, począwszy od fanów sportu, po fanów literatury Fantazy. Zatem, mamy możliwość kierować drużyny futbolowe i to największe na ziemi, można również tańcować czy walczyć jako komandos. Unowocześnił się także sposób sterowania grą. Tradycyjne joysticki zastąpiono

konsola

Źródło: http://www.morguefile.com/

kontrolerem ruchu. Oczywiste jest, że istnieją różne rodzaje konsoli. Prawie wszystkich tych urządzeń nie da się unowocześnić, zatem każda nowa wersja oprogramowania to nowy produkt. W Europie wielkość rynku gier na konsole wynosi 40 miliardów Euro w 2014 roku, co równa się 170,4 mld PLN.

Segment ten bardzo szybko wzrasta.

Zaintrygował Cię ów tekst? Wejdź w poniższy link i tam jest moja strona www (http://quick-gym.pl/ems-trojmiasto/) z dodatkowymi wiadomościami na ten temat.

Przewiduje się, iż w roku 2015 wzrośnie aż o 40 %, czyli osiągnie 60 mld Euro. Poszerzył się również krąg użytkowników. Co zadziwiające, spora część z nich to dorośli, kobiety ok 35 roku życia i mężczyźni w wieku ok. 40 lat. W Polsce rynek ten ma wartość ok. 320 mln. Euro. Aktualnie w modzie są xBox firmy Microsoft, reagujące na ruch. Podczas gry konsola może robić nam zdjęcia z których można potem się uśmiać, może uczyć nas tańca, pomaga gimnastykować się. Jest możliwość grać w towarzystwie.