Istnieje sporo sytuacji, gdzie prawdopodobnie nie jesteśmy w stanie określić, jak się zachowamy

Punkt widzenia zależy od punktu patrzenia, tak samo jak zrozumienie konkretnej sytuacji zależy od tego jak się do niej odnosimy. Patrzymyna otoczenie w różny sposób, jedni będą to robić w różowych okularach, drudzy wszystko zobaczą w ciemnych barwach. Z czego to wynika? Z różnorodnych doświadczeń, z tego jak nas wychowano, jest zależne od genów? Od wszystkiego po trochu?

Obiektyw, fotografia

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Na pewno nie da się wskazać jednej przyczyny konkretnego spoglądania na otoczenie czy podejścia do życia. Nawet w sytuacji gdy jakąś rzecz powoduje kolejne zdarzenia, to jedna osoba inaczej zareaguje na dane sytuacje aniżeli druga. Nie jesteśmy w stanie wiedzieć, w jaki sposób zareagujemy na sytuację, które wydają się niespodziewane, ale jednak prawdopodobne. w jaki sposób byśmy sobie dali radę z wielka tragedią, na przykład, tragiczną śmiercią kogoś z rodziny? Nie da się tego przewidzieć.

zdjęcie

Autor: Marian Schmidt
Źródło: Marian Schmidt

Ci, co jednak twierdzą, iż zachowaliby się „tak i tak” najczęściej udali by się w inną stronę – ten zaskakujący brzeg, o którym nie myśleli świadomie. Być może nie byłoby to tak widoczne, ten paradoksalny rozwój sytuacji, gdyby nie właśnie wcześniejsze zapewnienia i oświadczenia. Nie da się tak łatwo popatrzeć na swoje życie z dalszej perspektywy, zrobić zdjęcia z powietrza , by zobaczyć, co, jak i kiedy. Dobrze jest zachować skromność i nie rozpowszechniać ostatecznych sądów, co do własnego zachowania, bo możemy srogo się zawieść i koniec końców nie być gotowym na taki rozwój wypadków założyliśmy.

Inaczej mówiąc, nawet jeśli sami nie zakładamy, jak byśmy się zachowali w danej sytuacji, to istnieje szereg czynników, które ukazują, w jaki sposób potoczyłyby się nasze losy. Wśród najważniejszych z nich trzeba wymienić: charakter, temperament, praktykę z podobnymi sytuacjami czy reagowanie na podobne dramaty (jednak u kogoś innego). Najbardziej obiektywnie jednak ocenią nas nieznani nam ludzie, oczywiście „najłatwiej” nie oznacza najbardziej zgodnie z prawdą, ponieważ osobnik z zewnątrz opiniuje nas jedynie po tym, co dostrzega na zewnątrz, albo co na nasz temat usłyszy, jednakże będą to rzeczy nie mające sensu.

Jeżeli ciekawi Cię prezentowany artykuł, odszukaj witrynę, która przedstawia zbliżone tematycznie wątki, też będą zapewne ciekawe.

Można je porównać na przykład do opinii ludzi którzy nie rozmawiali nigdy z obcokrajowcem, a bazując na krzywdzących i niedorzecznych stereotypach sądzą, że w dalekich krajach mieszkają sami ludożercy.

Jeśli zafascynował Cię ten temat, to po przejściu do serwisu www (https://www.securityservice.pl/parking-lodz-ulica-sienkiewicza/) znajdziesz więcej podobnych danych, które zapewne okażą się warte uwagi.