Ład musi być fundamentem życia każdego człowieka

Życie jest zbyt skomplikowane, więc układamy wiele rzeczy, jak nam wygodniej, jak łatwiej. Można to nazwać generalizacją, gdy za wszelką cenę chcemy coś poskładać, można nazwać to też mianem zapanowania nad porządkiem rzeczy. Z jednego, jak i drugiego rozwiązania wyjawia się pewna oczywistość, która mówi nam, że nieistotne, jak i co, lecz zawsze będzie wszystko nazywać i segregować. Bowiem taką mamy naturę. Trudno wyobrazić sobie pracę całych organizmów ludzkich: państwa, miasta, działania bez pewnych ustalonych schematów. Gdyby nie porządek nie byłoby nazw ulic, nie byłoby tablic rejestracyjnych, przez co odróżnialibyśmy auta po kolorach i znakach szczególnych (zarysowania, uszkodzenia).

koncert

Źródło: http://www.morguefile.com/

Od uporządkowania nie jest też wolna przyroda, przecież wśród zwierząt każdego gatunku istnieje hierarchia, której żadne zwierze nie zamierza zaburzać. Zwierzęta ze swojej natury są mniej skomplikowani od ludzi, więc nawet nie mogą pomyśleć, że coś można zrobić inaczej.

Intrygują Cię przeróżnego typu inne wiadomości (http://www.rajsoczewek.pl/pojemniki-na-soczewki)? To świetnie, ponieważ masz szansę zalogować się na kolejną stronę i tam przestudiować dokładne posty.

Popatrzmy na domowego kota: on żyje, żeby polować, myć się i spać. Nie zdarza mu się myśleć, że mogłoby być inaczej (choć tak naprawdę nie wiemy, co ma w głowie).

Pokazujemy sobie świat poprzez przygotowywanie map, segregujemy książki na półce, a uczęszczający do pracy w urzędach administrują na co dzień wielką masą dokumentów, z których każdy musi znaleźć się w ogólnym ładzie. Harmonia istnieje w muzyce, jest rock, metal, rap, w portfelu (portfele muzyczne) – są przecież przedziałki na dokumenty, pieniądze i inne przydatne rzeczy. Nawet to czy nosimy przypinkę rockową, metalową czy rapową (przypinki fana rock) pokazuje pewne uporządkowanie, muzyka jakiej słuchamy, to, co ma określać naszą spójną osobowość.

Jeżeli ten artykuł jest według Ciebie ekscytujący, to bez lęku zobacz też uwagi spod linku (https://eventroom.pl/) – one również są bardzo ciekawe.

Kiedy słuchamy rocka, metalu czy rapu na smyczy posiadamy psa, który ma się nas słuchać, panujemy nad nim, wyznaczamy granicę jego zachowań i postępować. Porządek dla niego, jak i dla nas jest bezpieczny – pies potrzebuje pana, a człowiek psa. To wzajemne przestrzeganie porządku przynosi same korzyści.