Odkryć swoją wewnętrzną siłę i nauczyć się języka obcego

Chcesz pochwalić się czymś? Posiądź rzadką umiejętność, zaskocz czymś niecodziennym i niezwykłym. Możesz przecież być morsem, fakirem czy połykaczem ognia. Brzmi interesująco, prawda? Możesz też wspomnieć, że prowadzisz czynną naukę języka tybetańskiego, wyciągnąć słownik i pokazać niedowiarkom, że faktycznie czytasz w tym mało popularnym języku. Masz możliwość robienia wiele rzeczy, zdecydowanie największym twoim zagrożeniem może być nie dane wyzwanie, a mnogość niewykorzystanych możliwości.

Nauka w grupie

Autor: U.S. Army Corps of Engineers Europe District
Źródło: http://www.flickr.com

Oj tak, moc możliwości to często zdradliwa ułuda wyboru, to perspektywa działania nakierowana na osiąganie więcej i więcej, ale jednocześnie, stoimy w tym samym miejscu. Poruszony wcześniej język tybetański (korepetycje zz tybetańskiego) to tylko przykład, tak samo możemy powiedzieć o nauce języka węgierskiego czy nauce języka ukraińskiego (ukraiński – język sąsiadów), kupujemy wszystkie niezbędne książki, słowniki, lecz zamiast zacząć naukę, stoimy w miejscu i liczymy chyba na jakąś podpowiedź, na sygnał start, który ktoś ma ogłosić.

Taki sygnał nie zostanie nadany, podobnie, jak nikt nie powie nam, żebyśmy w końcu podjęli jakąś decyzję: wóz albo przewóz, lepsze coś niż nic, lepiej zrobić coś później, aniżeli w ogóle. A ty ciągle jesteś w miejscu i zastanawiasz się, co wybrać, a latka lecą. Tak dochodzimy do punktu, w którym powinniśmy doradzić, co robić w momencie mentalnego klinczu. Załamać się? Czekać na rozwój wydarzeń? posłuchać rad bardziej doświadczonych ludzi czy może udać się do doradztwa zawodowego? Nic z tych rzeczy. Może zabrzmi to nierealnie, ale musisz wsłuchać się po prostu w swój wewnętrzny głos. Jak to zrobić?

Najłatwiej, wiesz, w czym dajesz sobie radę lepiej niż inni, w czym zawsze przewyższałeś innych, a w jakich dziedzinach byłeś słabszy. To najprostszy sposób, żeby „prześwietlić” siebie na nowo, by odszukać wewnętrznego Powera. To także najlepszy sposób, żeby zabłysnąć w swoim fachu, specjalizacji, która jest w tobie, tli się gdzieś wewnątrz ciebie, ale z z racji różnych rzeczy, złych wyborów, życiowych wypadków, zatraciłeś to, co teraz zamierzasz odzyskać.

Jeśli prezentowany w tym miejscu post jest dla Ciebie ekscytujący, kliknij tutaj, gdyż naprawdę warto zobaczyć tu (http://e-gift.pl/oferta/elektronika-akcesoria-usb/pendrive-reklamowy/) także inny tego typu tekst.

Do dzieła!