W naszym kraju ciągle rośnie popularność aktywności fizycznej

Współcześnie zderzają się dwie przeciwstawne tendencje. Z jednej strony błyskawicznie zwiększa się ilość osób bardzo otyłych, co zagraża ich zdrowiu, a w najcięższych przypadkach także życiu. Z drugiej strony, panuje obecnie moda na aktywność fizyczną – wiele osób stara się ćwiczyć i stosownie odżywiać. Naturalnie, drugi trend jest jak najbardziej wskazany, przede wszystkim aktualnie, kiedy osoby otyłe stają się znaczącym obciążeniem dla służby zdrowia. Jednym z najbardziej lubianych dyscyplin sportowych jest bieganie.

siłownia

Autor: Health Gauge
Źródło: http://www.flickr.com

Dlaczego? Między innymi ze względu na fakt, że nie potrzebuje się dużej wiedzy ani profesjonalnego sprzętu. Biegać można wszędzie, o jakiejkolwiek godzinie. Wystarczy tylko zaopatrzyć się w komfortowe buty. Jest to zdecydowanie jedna z najtańszych aktywności, gdyż nie ma potrzeby wykupowania karnetu na siłownie bądź treningów z trenerem. Bieganie poza tym pozwala na odstresowanie się oraz pozbycie złych emocji. Promocja biegania jest dzisiaj dosyć zakrojona na szeroką skalę, a liczba osób, które startują w maratonach z roku na rok jest dużo większa.

Dużo osób, przede wszystkim kobiet, decyduje się również na „treningi dywanowe”. Można je wykonywać dzięki filmikom publikowanym w internecie bądź dzięki płytom DVD. W Polsce pod tym względem już od długiego czasu króluje Ewa Chodakowska, obecnie jedna z najbardziej popularnych trenerek Polek. Takie treningi są elastyczne, ponieważ można je wykonywać o każdej porze.

Na dodatek, także nie generują dodatkowych kosztów – wystarczy wyposażyć się tylko w strój sportowy i można zaczynać ćwiczenia. Jest to doskonała alternatywa dla osób, które w pobliżu nie mają siłowni bądź jakiegokolwiek klubu fitness, mają skromne środki i czas albo zwyczajnie nie chcą wychodzić z domu. Ogromnym zainteresowaniem charakteryzuje się też kulturystyka.

W zawodach uczestniczą nie tylko mężczyźni, ale też kobiety.

Udało nam się zwabić Twoją uwagę tym ciekawym wpisem? Rewelacyjnie. W takim razie namawiamy – kliknij w link hamownia 4×4 i przejdź do nowej strony po fakty.

Takie ćwiczenia jednakże wymagają sporych podkładów samodyscypliny, jako że należy stosować się do wskazówek trenera, codziennie poświęcać dużo czasu na pracę na siłowni i dostosować swój jadłospis do dużych wymagań. Coraz częściej organizowane są zawody kulturystyczne, które pokazują wyniki ciężkiej pracy uczestników.