Zainteresujmy instrumentami dziecko!

To dziecko, które od najmłodszych lat sukcesywnie rozwija swoje talenty muzyczne niewątpliwie ma dużo bardziej znaczące szanse na to by tak jakby podbić świat swoimi umiejętnościami. Wiadomo: pewnie nasze dziecko nie posiada tak wiele umiejętności, charyzmy, ale trzeba wierzyć w swoją pociechę. I dlatego nie ma nic złego w tym, aby wysłać swoją latorośl na lekcje grania na jakimś instrumencie. Być może altówka to rewelacyjny instrument muzyczny?

Gra na skrzypcach i wiolonczeli

Autor: Ted and Jen
Źródło: http://www.flickr.com
Ogólnie nie znamy raczej za wielu popularnych muzyków wyspecjalizowanych w grywaniu na akurat altówce, ale i tak to jeszcze nie znaczy, że deprecjonowanie altówki jest sensowne. Generalnie altówka to świetny instrument. Chociaż i tak wybranie odpowiedniego instrumentu nie jest takie wielce oczywiste – sprawdź aktualne ceny w sklepach internetowych: instrumenty kontrabasy.

Pamiętajmy, że jeżeli marzą się dla nas choćby skrzypce, ale nasze dziecko całkowicie nie zamierza zaakceptować tej propozycji muzycznej, bez cienia wątpliwości nie powinniśmy zbytnio naciskać. Bo po co? Najczęściej ciąganie dziecka na siłę i tak nie da odpowiednich skutków. Naprawdę warto dać dziecku nieco więcej kontroli nad życiem, a będzie w porządku.

Należy także docenić rzetelną opinię nauczyciela – zatem jeżeli profesjonalny nauczyciel rzeknie, że w przypadku naszej pociechy altówka czy kontrabasy całkowicie nie wchodzą w grę, nie każdy posiada indywidualne predyspozycje do określonego instrumentu muzycznego, nie ma sensu nie zgadzać się z tym, poszukiwać nowego nauczyciela, ponieważ instrument muzyczny musi głównie dawać wiele radości (tu znajdziesz najlepsze oferty w atrakcyjnych cenach: nowe skrzypce). A jeśli jakieś dziecko z niczym nie będzie sobie radzić, trudno nie dojść do takiego wniosku, iż to raczej nie dla niego. Cóż, nie można mówić, że sytuacja jest odmienna. Bez paniki: jakiś dobry instrument muzyczny można znaleźć!

Wszystko zależy tak naprawdę od tego w jaki sposób do wartości muzycznych podchodzi młoda osoba. Pewne dzieci akceptują wyłącznie gitarę elektryczną bądź grywanie na saksofonie, ale trochę wrażliwsza osoba rzeknie własnym rodzicom, iż przynajmniej na ten moment nie ma lepszego instrumentu muzycznego, aniżeli wiolonczela. Choć właściwie wiolonczele są ogólnie takimi instrumentami, które wymagają bardzo ponadstandardowych umiejętności muzycznych, talentu i wytężonej pracy.