Sprawne korzystanie z kuchni wymaga posiadania wielkiej ilości akcesoriów

Szykujesz domowe przyjęcie, masz wszystko, co potrzeba? Szybki rzut oka na kuchnię rozjaśnia sytuację: talerze, szklanki, kieliszki, pucharki do deserów, kieliszki do jajek, sztućce, spodki kuchenne, sosjerki… Okej, większość jest, teraz tylko wybór muzyki i kilka zabaw. Nagle odzywa się telefon, jeden, drugi, później kolejne… Uczestnicy domówki zachorowali na dziwną chorobę: niechęć do ciebie…

Zlewozmywak granitowy Aqcuario

Autor: Franke
Źródło: Franke

Tak Ci się wydaje, bo z dwudziestu osób, które miały przyjść pojawi się połowa. To mało, dużo, nieistotne dla Ciebie, gdyż uważasz, iż to jasne, że ludzie nie patrzą pozytywnie na Ciebie. Przyjda tylko ci, co zawsze były blisko (w tej ósemce jest dwója z twojego rodzeństwa i były facet, z którym żyjesz w dobrych kontaktach), pozostali, czyli najczęściej koledzy i znajomi z pracy wywinęli się chorobą, terminem, płaczącym dzieckiem, niewiernym partnerem…

Wypłakujesz się swojemu facetowi o tej niemiłej dla ciebie sytuacji, na co Twój facet mówi, że to nie jest nic wielkiego, przyjdą następnym razem na sto procent, a zresztą to nie są twoi prawdziwi przyjaciele, to tylko, znajomi z firmy. Potakujesz i udajesz, że jest już OK, lecz wiesz, że ta sytuacja nie ma miejsca po raz pierwszy.

Nie zwlekaj dłużej – kliknij tutaj – przeczytasz tam uwagi z witryny odnoszące się do tej tematyki, one także na pewno bardzo Cię zainteresują.

Już dawniej to się stawało, że zapraszałaś ludzi, i zawsze przychodziło ich mniej niż oczekiwałaś. Podejrzewałaś ich o zmowę, o wycelowaną w twoją osobę niechęć… Teraz czujesz się podobnie, a myślałaś, że te lata już minęły (sosjerki obiadowe).

Tylko spokojnie. Gdyby ktoś popatrzył na to z boku, na pewno pokręciłby głową i zależnie od stopnia niewyparzenia swojej buzi w kontakcie, odparłby, że albo zanadto przeżywasz, ponieważ każdy ma swój żywot, swoje problemy i wypadki, albo, że histeryzujesz, zapatrzoną za bardzo w swoje emocje, obrażającą się na wszystko, nawet na to, iż komuś dziecko zachorowało (pewnie tobie na złość!) . Ktoś rozsądny mógłby dodać, że za tym zachowaniem czai się strach przed odrzuceniem, niepojęty i nieadekwatny, ponieważ żadne z twoich podejrzeń nie ma racji bytu. Pamiętaj, nie warto brać wszystkiego do siebie, zachowaj do siebie dystans, nie myśli, wszyscy będą się Tobą zachwycać, lepiej otaczać się małą grupką przyjaciół niż tłumem znajomych. Liczy się przede wszystkim jakość (funkcjonalne kieliszki do jajek).

Chcesz przejrzeć kolejny wpis na ów obszerny temat? Więc kliknij link tutaj (http://jednosc.pl/) i przenieś się do nowej strony, którą dla Ciebie zbudowaliśmy.