Pasjonujące gry wideo menedżerskie w zasięgu ręki

Dysponowaniem sieciowymi zasobami trudnią się przez wiele godzin dziennie miliony ludzi na świecie. Zwolennicy piłkarskich odmian z pewnością mają tu na myśli klasykę rozgrywki, czyli Football Managera. Poza słynnym FM, w sieci znajdziemy jednak o wiele więcej przykładów sportowych gier menedżerskich, nie tylko piłkarskich.

Praktykujący granie online dniami mają w czym wybierać. Miłośnicy speedwaya dysponują możliwością kreowania wyjątkowej drużyny żużlowej, rozwoju umiejętności zawodników i infrastruktury sportowej. O wszystkim przekonamy się odpalając grę o nazwie Speedway Manager SCM. Identyczne zasady stosowane są przy zarządzaniu Formułą 1 (F1MMO), graczem tenisowym (Online Tennis), czy skoczkiem narciarskim (Ski W największej ilości wersji występują mimo to menegery piłkarskie. Gry menedżerskie mają to do siebie, że w równie dużym stopniu koncentrują się na wynikach sportowych (mecze, pojedynki), jak i zarządzaniu uzyskanym kapitałem – w grach tych dysponujemy bonusami. Jako sieciowi prezesi klubów żużlowych, siatkarskich itp. jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za doprowadzenie naszych sportowców na szczyt. W naszej gestii leży też zbudowanie dla drużyny dogodnej bazy przygotowawczej, terminowe płacenie pensji, czy dbanie o wskaźnik zdrowia i przemęczenia piłkarza (tak, również w sieciowym świecie nasi „wirtualni” sportowcy potrafią się męczyć).

Praca zespołowa

Autor: Steven Vance
Źródło: http://www.flickr.com

Odstawienie najlepszych piłkarzy, bądź zrobienie sobie przerwy (skoczek, tenisista) pozwoli odzyskać płynność i zredukować przemęczenie – niczym w rzeczywistości.

Gry (znajdziesz tutaj), dają też możliwość sprawdzenia swoich bukmacherskich umiejętności. Tutaj zweryfikujemy swoje szanse na karciane i ruletkowe szczęście (rzecz jasna za wirtualne pieniądze). W praktyce wyglądać to może jak klasyczne, zamknięte forum tematyczne, gdzie zalogowani internauci typują mecze ulubionych lig i wskazują osiągnięcia swoich ulubieńców narciarskich, tenisowych itp.
Takie zarządzanie nic nie kosztuje, niesie za sobą rywalizację i wiele frajdy z trafień i błędów. Sukces w wirtualnym zarządzaniu nieraz dał impuls do wybrania się do prawdziwego bukmachera i dalszej zabawy – już za prawdziwe pieniądze.