Czy warto mieć pasje?

Wiele osób ma kłopoty z wyszukaniem sobie zajęcia w wolnych chwilach. Sporo z nich niestety bierze wtedy w rękę smartfon lub siada przez komputerem i zaczyna grać. Jest to łatwe i proste rozwiązanie, które nie wymaga zaangażowania, lecz czy naprawdę dobre? Patrząc na młodzież można zauważyć, że malejąca jej liczba posiada jakieś interesujące hobby lub chce robić coś nietypowego.

Gra sudoku

Autor: yanik_crepeau
Źródło: http://www.flickr.com
Młodzież woli się skupić na graniu i portalach społecznościowych, zaniedbując rozwój osobisty i relacje z rodziną i kolegami. Coraz częściej także gry komputerowe stają się zamiennikiem nauki i rozwoju, młodzi ludzie zaczynają rezygnować z wysiłku intelektualnego, bo w końcu najłatwiej jest włączyć grę i zapomnieć o całym świecie.

A tak naprawdę jest tyle wspaniałych rzeczy, które można robić dobrze się bawiąc, a dodatkowo poszerzając swoją pamięć, koncentrację i umiejętność kojarzenia. Doskonałym przykładem na to są sudoku i inne łamigłówki (tu znajdziesz wspaniałą rozrywkę na niepogodę – gra w szachy), świetnie się nadające dla ludzi bez względu na wiek, oraz najbardziej chyba znana gra na świecie, wymagająca jednak wiele nauki, to znaczy szachy.

Wielu ludzi jest zdania, że nie ma żadnych zainteresowań, bo nie ma pieniędzy na to. Faktycznie, chyba każde hobby będzie wymagać niedużego nawet wkładu finansowego, ale to przeważnie jest tylko dobra wymówka.

Ekscytuje Cię taki nietuzinkowy artykuł? Jeśli tak, ponadto zajrzyj koniecznie (https://quick-gym.pl/ems-trojmiasto/) na tekst, który jest zamieszczony tutaj – on też wzbudzi twoją ciekawość.

Jeżeli ktoś będzie chciał się nauczyć gry na gitarze, to rzecz jasna jakiś instrument będzie mu potrzebny, bez tego raczej się nie obejdzie. Ale wszystko co pozostałe zależeć już będzie od zaangażowania oraz chęci osoby, która się za to zabiera. W internetowej sieci są do ściągnięcia najróżniejsze śpiewniki, poradniki i kursy, na niektórych wręcz serwisach można znaleźć dokładne filmiki które pokazują jak wykonać dane ćwiczenia. Z takim dostępem do informacji nie ma potrzeby się zapisywać na drogie lekcje, lecz samodzielne ćwiczenie wymaga sporo samozaparcia i ciężkiej pracy. W taki sam sposób uczyć się można wielu innych rzeczy, przykładowo takich jak taniec.

Sprawdź bez wahania ten świetny serwis (http://www.dominikkania.pl/) – on z pewnością także Cię zaintryguje, gdyż są tam podobne informacje w temacie prezentowanej tematyki.

Jeżeli będzie się miało jakąś koleżankę, która także będzie chciała się go uczyć, to wystarczy ściągnąć poradniki dla tancerzy z jednego z serwisów, znaleźć odpowiednią muzykę i zabrać się za ćwiczenia, a na pewno za jakiś czas pojawią się oczekiwane rezultaty.