Jak robi się zdjęcia z lotu ptaka?

Fotografie z powietrza wykonuje się nie tylko z samolotu czy śmigłowca. Zakłady fotograficzne mają na to sporo innych strategii. Częstokroć ekonomiczniejszych i sprawdzających się lepiej w konkretnych sytuacjach niż samolot czy śmigłowiec. Jako przykład podam wszelkie rozmaite imprezy masowe gdzie doskonale sprawdzi się balon helowy który to bez żadnego problemu potrafi przez dłuższy czas unosić się w jednym miejscu i realizować zdjęcia z góry przy pomocy zawieszonego pod nim aparatu cyfrowego.

fotografia

Autor: Leo Hidalgo
Źródło: http://www.flickr.com
Aparat ten jest obsługiwany zdalnie i może robić fotografie praktycznie pod każdym kątem. Balonem możemy wykonywać zdjęcia z góry (przykładowo: ) z wysokości 5 – 150 m. Co bardzo ważne za pomocą balonu możemy bez problemu fotografować miasto bo nie obowiązuje go zakaz lotu nad terenami zabudowanymi. Balonu helowego można jednak używać w trakcie bezwietrznej pogody bądź przy niedużym wietrze. Przy wietrznej pogodzie świetnie natomiast może sprawdzić się latawiec. Niemało firm fotograficznych wyspecjalizowanych w realizowaniu zdjęć z góry używa nośników własnego projektu i nierzadko własnej produkcji. Są to rozmaitego typu bezzałogowe statki latające: wielowirnikowce. Mogą one dotrzeć nawet w trudno dostępne miejsca.

Zdjęć wykonanych w ten sposób używa się w do tworzenia map, w pomiarach geodezyjnych, w nadzorze budowlanym. Są bardzo pomocne przy budowie dużych inwestycji.

Przypinam tu mój link (https://sklep.sport-max.pl/ser-pol-274-OLIMP-bcaa-xplode.html) do nowej strony. Myślę, że zapragniesz przeczytać świeże posty, jeżeli zaciekawiły Cię te znajdujące się na tej stronie.

Przy pomocy zdjęć z góry tworzy się dokumentację z przebiegu różnych inwestycji (przykładowo z budowy autostrad i dróg). Korzysta się z nich również w toku prac archeologicznych. Zabytki jak też obiekty atrakcyjne turystycznie także

fotografia

Autor: Paul Loebach
Źródło: Umbra

fotografuje się w ten sposób. Drony da się wykorzystać w miejscach trudno dostępnych. Tworzy się także w ten sposób oszałamiające edukacyjne filmy przedstawiające świat przyrody.

Również takie zdjęcia są dzisiaj używane w reklamie. Już nie tylko największe przedsiębiorstwa robią fotografie tego rodzaju (więcej tutaj: ). Jak widać fotografia lotnicza ma mnóstwo funkcji i jest dziedziną bardzo szybko rozwijającą się. Dzięki zastosowaniu tańszych metod niż aeroplan czy śmigłowiec na sesję z lotu ptaka mogą dziś sobie pozwolić także nieduże biznesy a zakłady fotograficzne specjalizujące się w realizowaniu tego rodzaju fotografii na brak zajęć raczej nie narzekają.