Chcesz znaleźć interesujące gry? Przeczytaj nasze propozycje!

Jesteś graczem i szukasz czegoś niezwyczajnego i zjawiskowego. Dość już masz gier, które nie wnoszą nic nowego, nie są grywalne, są bez pomysłu, są odtwórcze. Mamy dla ciebie interesujące propozycje, które na pewno zyskają twoje uznanie. Już wielka ilość graczy na całym świecie przekonała się do tych wspaniałych gier. Teraz twoja kolej.

Recenzje gier

Autor: Play Among Friends Paf
Źródło: http://www.flickr.com

Na początek recenzja gry Wolf Among Us, pięcioodcinkowa gra-serial, jaka została stworzona przez studio TellTale Games. Tak, to ci sami, co stworzyli kultowe The Walking Dead. Gra została podzielona na pięć blisko dwugodzinnych epizodów, wszystkie razem układają się w jedną fabularną całość. Nareszcie wszystkie części są już gotowe i wydane, tak więc przyszedł czas na recenzję.

Najbardziej gromkie brawa należą się projektantom za wspaniałe skonstruowanie pierwszoplanowego bohatera oraz za zjawiskowy, brudny klimat opowieści. Co istotne, mamy historię opartą na wyborach, to jeszcze bardziej nakręca. Na wielki pozytyw zasługuje również klimatowa ścieżka muzyczna. Są i wady. Przede wszystkim z polskiego punktu widzenia najbardziej istotną z nich jest brak polskiej wersji językowej. Można też mieć pretensje do fabuły, twórcy mogli bardziej się postarać, ażeby była ona bardziej zaskakująca. Ogólna ocena to mocna czwórka z plusem. Nie ma piątki przez wspomniane zaniedbania.

Opinie o grach komputerowych i na konsole

Autor: Cesar Cardoso
Źródło: http://www.flickr.com

Istnieje także i druga propozycja, recenzja gry Valiant Hearts: The Great War. Jest to przygodowa gra akcji zrealizowana w zjawiskowej komiksowej oprawie graficznej. Przedstawia nam ona historię pięciorga osób, których losy się splatają, a całość w klimacie pierwszej wojny światowej. Jeśli lubisz ”zręcznościówki” i ”przygodówki”, to na pewno ta gra przypadnie ci do gustu. Stworzyła ją firma Ubisoft, znana z tak ciekawych wydawnictw jak „platformówka” z serii Rayman.

Identycznie, jak w przypadku The Wolf Among Us, też przy okazji recenzowanej gry – Valiant Hearts ma minusy. Choć gra jest wyjątkowo piękna, bardzo czarowna, w klimacie komiksowym to da się w niej zauważyć trochę niekonsekwencji. Z jednej strony gra jest dość smutna, a z drugiej autorzy zaserwowali nam trochę karykaturalne postacie, odwołujące się przykładowo do typowo znanych narodowych stereotypów (Niemcy stale pija piwo). To pewnie specjalny zabieg i wielu ludziom może się podobać, jednak czuć, że coś w tej układance nie pasuje.