Z jakich powodów wskazane jest przetłumaczyć własną witrynę internetową na jęz. angielski?

Jeżeli któryś posiadacz witryny internetowej, polskiej, uważa, że czymś najzupełniej nierealnym jest podbicie anglojęzycznego rynku, jest w bardzo dużym błędzie. Zapewne trudno o powtórzenie wielkiego sukcesu choćby Youtube, ale webmaster, który posiada dosyć popularną witrynę internetową i chce najzwyczajniej przetłumaczyć ją na język angielski, w zasadzie uzyskać dochodowy ruch ze Stanów Zjednoczonych oraz reszty anglojęzycznych krajów, to tak naprawdę musi wierzyć w swoje możliwości.

tłumacz przysięgły

Autor: National Assembly for Wales
Źródło: http://www.flickr.com
Strona internetowa musi być dostosowana do anglojęzycznego internauty – głównie chodzi tutaj o to, aby dokładnie przetłumaczyć absolutnie całą zawartość serwisu na język Obamy. Trudne to zadanie, bo nawet jeśli świetnie znamy angielski, zapewne tak czy siak nie jesteśmy zawodowymi tłumaczami, zatem możemy napotkać na spory kłopot. Jednak od czego są tłumacze? W Polsce nietrudno o porządnego tłumacza jęz. angielskiego, nawet mamy okazję skorzystać z pomocy tzw. native speakerów, czyli Brytyjczyków czy Australijczyków, którzy z najróżniejszych przyczyn mieszkają w Polsce – bardzo dobrze, że są tłumacze, bo nareszcie ktoś odwali za nas czarną robotę. Porada dla poszukujących tłumacza – w zasadzie profesjonalny tłumacz przysięgły śląsk potrafi wycenić godnie swoje umiejętności. Czyli ciężko sądzić, iż zdołamy nająć fachowego tłumacza, który świetnie przygotuje tłumaczenie, ale nie będzie brał dużych funduszy. Cóż, możemy narzekać na stosunkowo drogie ceny tłumaczeń, lecz także moglibyśmy to wreszcie zaakceptować.

Gdy będziesz poszukiwać innych tego typu danych na wątek podnoszony w opisywanym wpisie, to wejdź tu angielski kursy maturalne – na pewno te artykuły też Cię zaciekawią.

Z pewnością nie chcielibyśmy, aby na naszej stronie aż roiło się od wszelkiej maści błędów tłumaczeniowych.

To generalnie znaczna wada polskiego rynku – klienci chcieliby zapłacić mało za doskonałe tłumaczenie (czytaj więcej). Co prawda takowa postawa jest zrozumiała, nawet siła nabywcza typowego biznesmena aż tak duża nie jest . Jednakże powinniśmy tak jakby uzmysłowić sobie, że jeżeli szukamy porządnego specjalisty od tłumaczeń, a zapewne tak w istocie tak jest, powinniśmy wydać trochę więcej. Dzisiaj porządnego tłumacza bez wątpienia znajdziemy za pomocą Internetu.