Masz nadmiar wolnego czasu? Tak więc nie siedź bezczynnie

Często skarżymy się na brak czasu, jednak wbrew pozorom, w momencie gdy posiadamy go bardzo dużo zaczynamy się nudzić. Nie potrafimy znaleźć sobie zajęcia, jesteśmy w pogotowiu i czekamy zdaje się na konkretny impuls, który da nam znak do działania. Tymczasem istnieje mnóstwo pomysłów na spędzenie wolnego czasu, oto kilka z nich.

Autor: Vivarto

Na wstępie będzie domowo, jednak nie zamierzamy proponować oglądania telewizji. Mamy lepszy pomysł, włącz komputer i odtwórz serial, który chciałeś już dawno obejrzeć, ale zawsze nie starczało cina niego czasu. Nieistotne czy to serial familijny (komedie rodzinne), serial fantasy, a może też serial z gatunku horrorów (horrory serialowe) lub serial komediowy. Był jakiś w pewnym momencie życia, który planowałeś pooglądać, lecz nie byłeś w stanie wygospodarować na niego czasu, bo właśnie byłeś zabiegany, miałeś dużo zajęć, zacząłeś się już wciągać i nie dokończyłeś go.

W internecie jest wiele niezwykle ciekawych informacji – jeżeli masz ochotę poznać jeszcze jeden – sprawdź na witrynie (http://ipschool.pl/en/zlobek-wroclaw) a nie pożałujesz!

Właśnie w takie dni kiedy się nudzisz jest świetny czas, żeby to nadrobić.

Posiadasz nadmiar czasu? Weź się za porządkowanie na przykład szaf, na które normalnie brakuje ci czasu. Mogą to być jak najbardziej te szeroko rozumiane porządki w domu jak i w obejściu (wreszcie posprzątasz poddasze albo wyplewisz chwasty), lecz również przez to pojęcie można rozumieć drobne naprawy i remonty. Są czasami takie małe zaniedbania, które masz ochotę nadrobić, ale nie ma czasu, to jest właśnie najlepszy moment, aby naprawić zepsutą półkę czy pomalować zachlapaną ścianę.
W taki właśnie dzień możesz także odświeżyć swoje stare kontakty. Bez wątpienia znasz ludzi, z którymi kiedyś byłeś w dobrych relacjach (i nie myślę o byłych partnerach), a których teraz zaniedbujesz, nie do końca z własnej woli, lecz po prostu przez codzienne obowiązki: rodzina, kariera, inne poważne rzeczy. Z powodu nadmiaru wolnego czasu możesz to teraz naprostować, możesz spotkać się z kolegą lub koleżanką, którą dawno nie widziałeś, abypowspominać. Możesz także oczywiście odwiedzić jakiegoś członka rodziny, długo nie widzianego.

A słuchając tych porad możesz również tak zwyczajnie spocząć gdzieś w ustronnym miejscu i zastanowić się: kim jestem, dokąd idę, gdzie będę za kilka lat? Ta chwila dla siebie, na którą nie mamy czasu na co dzień z pewnością ci pomoże. Spośród wszystkich rzeczy, które posiadamy lub życzylibyśmy sobie mieć właśnie tego brakuje nam najbardziej – chwili dla siebie, chwili, żeby zrozumieć samego siebie.

Jeżeli podoba Ci się omawiany artykuł, kliknij ten link – z pewnością także warto zobaczyć tu następny ciekawy materiał!