Języki dla biznesu

Darmowe tablety dla słuchaczy TEB Edukacja
Autor: iStockphoto.com
Źródło: iStockphoto.com
To naturalne, że w współczesnym świecie bardzo ważna jest umiejętność rozmawiania w obcym języku. Zauważa się to w wielu aspektach życia – w szkołach już od wczesnych lat jest nauczany angielski, a czytając ogłoszenia pracowe widać, że pracodawcy przykładają wielką wagę do umiejętności lingwistycznych pracownika.

Słownik, słownictwo
Autor: EnglishForYou
Źródło: EnglishForYou
Bardzo ważne jest, aby osoba doskonaliła zdolności językowe przez cały czas. Niestety, o ile nie stosuje się angielskiego regularnie, można łatwo zapomnieć wiele ważnych konstrukcji zdaniowych. Dlatego też nauka języka Szekspira jest obowiązkowa na wielu etapach edukacji, od przedszkola zaczynając, na studiach doktoranckich kończąc. Jednakże życie nie mija po obronie magisterskiej. Z tej przyczyny każdy prezes przedsiębiorstwa, który pragnie prowadzić zdolną kadrę zatrudnionych, musi zarządzać częste zajęcia {lingwistyczne. Tego rodzaju kursy potrafią być drogie, ale wszelkie przeznaczone na to środki na pewno zwrócą się przyszłości. To przecież oczywiste, że bystry, biegle porozumiewający się w języku obcym zatrudniony jest dla przedsiębiorstwa kluczowy.Jak wychować poliglotę
Autor: sxc.hu
Źródło: sxc.hu
Aby znaleźć firmę, która prowadzi kompleksowe szkolenia z dziedziny lingwistycznej, do Google wstaw hasło „angielski dla firm Warszawa”. O ile szukasz takich szkoleń w innym mieście niż miasto stołeczne, możesz rzecz jasna wkleić tam inną miejscowość. Zanim wybierzesz konkretną szkołę językową sprawdź, jakie recenzje dostała ona od wcześniejszych klientów. Dobrze jest zapytać przyjaciół, którzy mają swoje firmy i wykupywali szkolenia. O ile nie możesz tego zrobić, możesz posurfować trochę w {internecie. Recenzje przeczytasz na różnorakich forach internetowych. Kluczowe jest to, żeby dane przedsiębiorstwo posiadało ważne certyfikaty, które wskazują na wysokie kompetencje ich pracowników. O ile wysyłasz na szkolenia większą liczbę swoich pracowników, spróbuj wynegocjować rabaty grupowe. angielski (zobacz)
Autor : Arek